Depilować, czy nie?

    W dzisiejszych czasach to pytanie wydaje się być bezzasadnym, bo wydaje się przecież, że depilują się niemal wszyscy. A może jednak nie? Bardzo często możemy spotkać się z opinią, że nieogolone  miejsca intymne są odpychające. Niektórzy nawet stwierdzą, że są odrażające.

    Zastanówmy się przez chwilę nad genezą owłosienia łonowego. Przecież nie powstało (a raczej pozostało) ono w toku ewolucji przez czysty przypadek. Włosy łonowe miały w pewien sposób chronić miejsca intymne. Oczywiście z czasem i rozwojem cywilizacji pojawiły się ubrania i tak naprawdę teraz to one nas chronią. Całe nasze ciało. Tak na dobrą sprawę moglibyśmy być zupełnie pozbawieni owłosienia i nie stanowiłoby to dla nas absolutnie żadnego zagrożenia. Dlatego nie ma przeciwwskazań do golenia owłosienia.

    Pozostają jeszcze względy estetyczne. I w zasadzie to one miały główny wpływ na modę depiowania. W dzisiejszych czasach okazały „boberek” może jedynie odstraszyć. W modzie są gładkie kobiece łona i takież same męskie penisy. Jest to w pewnym sensie znak nowego pokolenia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż wielu ginekologów zaleca golenie miejsc intymnych. Uważają oni, że w ten sposób dużo łatwiej zachować higienę. Włosy łonowe mogą być źródłem zakażeń i infekcji. Oczywiście nie oznacza to, że ich niegolenie jest szkodliwe, ale regularne usuwanie pomaga w utrzymaniu higieny okolic intymnych.

    No i to, o czym już wspomnieliśmy wcześniej, czyli upodobania, trendy i moda. XXI wiek to moda na ciała wysportowane i gładkie, zwłaszcza, jeśli  chodzi o okolice bikini. W chwili obecnej nie wypada nie usuwać owłosienia  okolic intymnych, zarówno jeśli chodzi o panów jak i o panie… I jeszcze jedna ważna uwaga dla panów. Depilowanie owłosienia na penisie powiększa go optycznie. Tak więc ogolony jest po prostu większy -  zatem golarki w dłoń i do dzieła!!!

Copyright © 2012 www.wibratory-erotyczne.pl